Hoofd kunst Een nieuw ontdekte JMW Turner-aquarel komt op de veiling

Een nieuw ontdekte JMW Turner-aquarel komt op de veiling

Welke Film Te Zien?

 Waterverfschilderij van kapel
J.M.W. Turner, Bisschop Vaughan's Chapel, St David's, (1795). Met dank aan Cheffins Auctioneers

Een J.M.W Turner-aquarel die begin jaren negentig voor slechts £ 100 ($ 127) werd gekocht, zal naar verwachting nu £ 30.000 ($ 38.000) opbrengen wanneer hij later deze maand wordt geveild bij Cheffins Auctioneers in Cambridge, Engeland.

Het voorheen niet genoemde schilderij werd meer dan dertig jaar geleden verworven bij een veilinghuis in Suffolk en is sindsdien in dezelfde privécollectie gebleven. “Het schilderij heeft meer dan dertig jaar in onze eetkamer gehangen. We hebben regelmatig besproken dat de foto van Turner zou kunnen zijn, maar gingen niet verder”, zegt de eigenaar van het schilderij, die ervoor heeft gekozen anoniem te blijven, in een verklaring.

Dit veranderde allemaal toen de eigenaar in de herfst van 2022 een reis naar Wales maakte en de St. David’s Cathedral bezocht, het onderwerp van de aquarel. Met een hernieuwde interesse in het schilderij ontdekten ze vervolgens een Turner-schets van dezelfde studie en lieten ze uiteindelijk het werk verifiëren als origineel door Andrew Wilton, een voormalig curator van de Turner Collection in Tate Britain.

Turners Bisschop Vaughan's Chapel, St David's is een veilinghuisslaper

Het herontdekte schilderij “is de ware definitie van een ‘slaper’ van een veilinghuis”, zegt Patricia Cross, medewerker van Cheffins, in een verklaring, verwijzend naar een term voor werken die lange tijd ondergewaardeerd zijn vanwege verkeerde attributies. Het werk, gesigneerd met 'W Turner', zal op 20 maart onder de hamer gaan.

Het werk dateert uit 1795 en ontstond tijdens een van Turners eerste rondreizen door Wales. De Engelse romantische kunstenaar, die toen twintig jaar oud zou zijn geweest, werd al als een wonderkind beschouwd vanwege zijn expressieve landschappen, zeeschilderijen en gebruik van aquarel. Zijn afbeelding van de St. David’s Cathedral-kapel, gebouwd in de 16e eeuw door bisschop Edward Vaughan, is waarschijnlijk gemaakt als presentatiestuk voor een van zijn beschermheren in Londen.

ZIE OOK: De non-profitorganisatie van Laurene Powell Jobs koopt het San Francisco Art Institute

'Het is een prachtig voorbeeld van zijn architectonische tekening waarin hij zijn buitengewone aandacht voor detail en zijn fantasierijke begrip van licht en donker demonstreert', aldus Cross. De aanstaande veiling van het schilderij volgt op Cheffins’ verkoop van een ander werk van Turner uit het begin van de 18e eeuw, dat vorig jaar £93.000 (8.000) opbracht, wat aantoont “dat Turners vroege aquarellen steeds meer op de voorgrond treden”, aldus Cross.

 Aquarel van groot gebouw op met gras begroeid landgoed
J.M.W. Turner, Hampton court , (1795). Met dank aan Minster Auctions

De architectonische studie is niet de enige nieuw ontdekte Turner die deze maand te koop staat. In de Engelse West Midlands biedt Minster Auctions een afbeelding aan van Hampton Court Castle in Herefordshire, dat onlangs werd toegeschreven aan Turner nadat het werd gevonden op de zolder van een nabijgelegen landgoed. Gemaakt rond dezelfde tijd als die van Turner Bisschop Vaughan's Chapel, St David's, de aquarel was voorheen eigendom van landeigenaar John Arkwright.

de kindertijd van een leider review

Zijn nakomelingen ontdekten de niet-ondertekende schat, die door Minster is geverifieerd als een Turner, terwijl ze door de bestanden van Arkwright bladerden. Het zal morgen (6 maart) onder de hamer gaan met een schatting tussen £30.000 (.000) en £50.000 (.000).

Artikelen Die U Misschien Leuk Vindt :