Hoofd kunst Portret van Koninklijk Velázquez zal naar verwachting veilingrecords verbrijzelen

Portret van Koninklijk Velázquez zal naar verwachting veilingrecords verbrijzelen

Welke Film Te Zien?

Een portret van een Spaanse koningin, geschilderd door Diego Velázquez, de 17e-eeuwse kunstenaar die bekend staat om zijn afbeeldingen van de Spaanse koninklijke familie, zal naar verwachting zijn veilingrecord verbrijzelen wanneer het begin volgend jaar te koop wordt aangeboden.

 Olieverfportret van een vrouw in koninklijk kostuum
Diego Rodriguez de Silva en Velázquez, Isabel de Borbón, koningin van Spanje . Met dank aan Sotheby's

Het werk toont Isabel de Borbón, de eerste vrouw van Filips IV van Spanje en dochter van Henri IV van Frankrijk. Met een geschatte waarde van ongeveer 35 miljoen dollar zal het Velázquez’ duurste schilderij worden als het wordt geveild bij Sotheby's volgende februari. Het huidige veilingrecord van de Spaanse schilder dateert van 2007, toen zijn Sint Rufina haalde ,9 miljoen op bij Sotheby’s in Londen.

Het twee meter hoge portret toont de geliefde Spaanse koningin van in de twintig, gekleed in een zwarte hofjurk. Hoewel het oorspronkelijk in de jaren 1620 werd geschilderd, keerde Velázquez in de jaren 1630 terug naar het werk en veranderde aspecten van zowel het kostuum als de compositie. Een herziening die volgens historici werd beïnvloed door zijn vriendschap met de schilder Sir Peter Paul Rubens, die het Spaanse hof bezocht op een diplomatieke missie. “Hij was al tot officieel schilder van de Spaanse koning gekroond, maar in 1628 ontmoette hij voor het eerst Sir Peter Paul Rubens, wiens zelfvertrouwen met het penseel en wiens vloeiende stijl Velázquez zich snel aanpaste, waardoor hij er iets geheel van maakte. en – daarbij – de kunst van het koninklijke portret naar een hoger niveau tillen”, zegt Christopher Apostle, Sotheby’s internationale hoofd van de afdeling Oude Meesterschilderijen, in een verklaring.

waar woont hailey baldwin?

Velázquez-portretten worden zelden op veilingen gezien; vanwege hun historische betekenis bevinden de meeste zich in koninklijke collecties of museumcollecties. “Er zijn in meer dan een halve eeuw geen andere Velázquez-schilderijen van deze omvang en belangrijkheid op de markt gekomen”, aldus een verklaring van George Wachter, voorzitter van Sotheby’s en mede-wereldwijd hoofd van de afdeling Oude Meesters.

Diego Velázquez had een nauwe relatie met het Spaanse koningshuis

Wat waarschijnlijk het beroemdste koninklijke portret van de schilder is, een schilderij uit 1656 van verschillende Spaanse hoffiguren, bekend als Las Meninas , hangt momenteel in het Prado Museum in Madrid. De instelling bewaart ook zijn beroemde portret van Filips IV, de tegenhanger van Isabel de Borbón en de grootste beschermheer van Velázquez; de schilder was de belangrijkste kunstenaar voor het hof van de koning. Ondertussen bevindt zijn portret van de dochter van het echtpaar, de Infanta Maria Teresa van Spanje, zich in de collectie van het Metropolitan Museum of Art.

Het portret van Isabel de Borbón werd jarenlang tentoongesteld in het Buen Retiro-paleis in Madrid tot Napoleons invasie van Spanje in 1808, waarna het verscheen in de Spaanse galerij van koning Louis Philippe in het Louvre. Het werd later verkocht aan Henry Huth, een Engelse bankier en vooraanstaand boekenverzamelaar, die het tentoonstelde in het Wykehurst Park-herenhuis in Sussex, Engeland. Het werk bleef tot 1950 in zijn familie, waarna het op een veiling verscheen. De huidige eigenaren hebben het portret 45 jaar in hun collectie gehouden.

In december zal het voor het eerst in een halve eeuw in Groot-Brittannië te zien zijn. Het portret zal vervolgens in New York worden tentoongesteld voordat het op 1 februari wordt geveild als onderdeel van Sotheby’s jaarlijkse Master Paintings-uitverkoop.

Artikelen Die U Misschien Leuk Vindt :