Hoofd Kunsten Sotheby's eerste hiphopveiling omvat de verkoop van Biggie's Iconic Crown

Sotheby's eerste hiphopveiling omvat de verkoop van Biggie's Iconic Crown

Welke Film Te Zien?

Barron Claiborne, Beruchte B.I.G. als de K.O.N.Y (koning van New York) .Sotheby's

Elke zichzelf beschreven cultuurliefhebber in de Verenigde Staten is zich er terdege van bewust dat enorme delen van de hedendaagse beeldende kunst, muziek en mode niets zonder het ontstaan ​​en de voortdurende invloed van hiphop, dat in de late jaren zeventig de wereld in schoot en opmerkelijke creaties blijft genereren. Heel toepasselijk lanceert Sotheby's op 15 september zijn allereerste veiling gewijd aan de geschiedenis en impact van dit genre, en het zal meer dan 120 items bevatten die een integraal onderdeel zijn van de ontwikkeling en iconografie van deze muzikale kunstvorm. Het meest opwindende item dat op de veiling wordt aangeboden, is ongetwijfeld de kroon die wordt gedragen door de legendarische rapper Notorious B.I.G. (echte naam Christopher Wallace) tijdens een 'K.O.N.Y. (King of New York)’ portretsessie. De kroon die Biggie droeg tijdens de iconische fotoshoot.Sotheby's

De beelden die werden geproduceerd van Biggie die de kroon droeg, werden meteen iconisch en blijven dat tot op de dag van vandaag, vooral vanwege het feit dat de rapper niet lang daarna op tragische wijze werd vermoord. De afgelopen decennia werd de kroon, die naar schatting tussen de $ 200.000 en $ 300.000 zal worden verkocht, verzorgd door Barron Claiborne, de fotograaf die de foto's maakte. De kroon is ook gegraveerd met het bericht Crown from Biggie KONY Shot NYC 3-6-97 en is ondertekend door zowel Biggie als Claiborne.

Na 23 jaar in mijn bezit, ben ik erg enthousiast om dit iconische stukje hiphopgeschiedenis met het publiek te delen, zei Claiborne in een verklaring. Met de tragische gebeurtenissen die zich slechts enkele dagen na de fotoshoot afspeelden, is dit beeld van een gekroonde Notorious B.I.G. werd veel meer dan een portret - het beeld transformeerde Biggie Smalls in een aristocratische of heilige figuur, voor altijd vereeuwigd als niet alleen de koning van New York, maar ook een koning van de hiphopmuziek en een van de grootste artiesten aller tijden.

De veiling omvat ook brieven van een verliefde, 16-jarige Tupac Shakur aan zijn toenmalige vriendin. Naast mijmeren over zijn tienerliefdesaffaire, beschrijven Shakur's brieven ook zijn onzekerheden: Mijn oude manager kwam langs en zei dat ze niet wil dat ik stop met rappen, maar ik denk van wel omdat ik niet te veel afwijzing aankan en ik geen tijd hebben, luidt een van zijn berichten.

Sotheby's meldt dat een deel van de opbrengst van de verkoop ten goede zal komen aan zowel de hiphopprogramma's van de Queens Public Library als de non-profitorganisatie Building Beats, die via DJ- en muziekprogramma's technische, ondernemers- en leiderschapsvaardigheden leert aan achtergestelde jongeren.

Nieuw op het blok is een serie die elke week de meest opvallende of ongewone items bekijkt om te veilen.

Artikelen Die U Misschien Leuk Vindt :